دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

بخور و نخورهاي روزهاي آلوده

 آرزو
 ۱۵ آذر ۱۳۹۷
 0 views
 بدون دیدگاه

 • بخور و نخورهاي روزهاي آلوده

  خبرگزاري آريا – متخصص تغذيه راهکارهايي براي مقابله با تأثير آلودگي هوا در بدن ارائه کرد و گفت: توجه به اين راهکارها در تقويت سيستم ايمني مقابل تأثيرات آلودگي هوا بسيار مؤثر است.
  به گزارش خبرگزاري آريا ، سيدضياء‌الدين مظهري در گفتگو با فارس در ارتباط با بايدها و نبايدهاي تغذيه‌اي در زمان آلودگي هوا اظهار داشت:‌ بايد در چنين شرايطي براي دفع سموم از بدن از امکانات فصل تغذيه‌اي که حاوي آنتي‌اکسيدان فراوان بوده استفاده کنيم.
  وي افزود: افرادي که دچار کم‌ خوني هستند بيشتر در معرض خطرهاي آلودگي هوا بوده و اين مسئله عوارض بيشتري براي آنها دارد که رعايت نکات تغذيه‌اي مي‌تواند در بهبود آنها مؤثر واقع شود.
  اين متخصص تغذيه ادامه داد: استفاده از انار، آب انار و مرکبات به دليل داشتن ويتامين C و آنتي‌اکسيدان فراوان سيستم ايمني را تقويت کرده و در جهت مقابله با آلودگي در بدن مؤثر است. همچنين مصرف شير کم‌چرب در اين زمينه توصيه مي‌شود.
  مظهري گفت: داشتن خواب راحت و عميق، پرهيز از شب‌بيداري و صبح‌هاخوابي در کمک به دفع سموم از بدن مؤثر بوده همچنين افراد بايد در روزهايي که هوا آلوده است از ورزش صبحگاهي بپرهيزند و در زمان پاک بودن هوا ورزش‌هاي لازم را انجام دهند.استفاده از مراکز ورزشي سرپوشيده يا ورزش در منزل نيز در اين شرايط بيشتر توصيه مي‌شود.
  وي وجود استرس و انتقال آن به ديگران را از عوامل مؤثر در کاهش سيستم دفاعي بدن برشمرد و گفت: اين مسئله سبب ترشح هورمون کورتيزون شده و توان دفاعي بدن را تحت تأثير قرار مي‌دهد بنابر اين توصيه مي‌کنيم افراد از اضطراب و استرس دوري کنند.
  اين متخصص تغذيه گفت:‌ استفاده از مغز دانه‌ها هر چند به ميزان بسيار اندک در تقويت سيستم ايمني مؤثر بوده و افراد بهتر است به جاي استفاده از انواع فست‌فود مواد غذايي مفيد را مصرف کنند.
  وي بيان داشت:‌نوشيدن آب در اين شرايط مفيد است البته نبايد چند ليوان آب پشت سر هم مصرف شود بلکه آب را بايد جرعه جرعه و به مرور در طول روز استفاده کرد. بدن ما ۶۰ درصد از آب ساخته شده و تمام مواد مغذي بدن به صورت محلول در آب جذب مي‌شوند. همچنين دفع سموم از بدن با مصرف بيشتر آب بهتر امکانپذير است.
  مظهري گفت:‌استفاده از آب‌ميوه‌هاي رقيق و يا طبيعي و مصرف تفاله ميوه توصيه مي‌شود و اين مسئله به ويژه در تفاله ميوه‌ها جهت مقابله با سرطان‌هاي دستگاه‌ گوارش مؤثر است.

برچسب ها

ارسال دیدگاه