دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

با هويج هم چاق شويد، هم لاغر!

 آرزو
 ۱۹ دی ۱۳۹۷
 8 views
 بدون دیدگاه

 • با هويج هم چاق شويد، هم لاغر!

  خبرگزاري آريا – يک کارشناس ارشد گياهان دارويي با اشاره به خواص بي نظير هويج در درمان بيماري‌هاي مختلف و بويژه بيماري‌هاي دستگاه گوارش، از همه افراد خواست اين خوراکي را در سبد غذايي خود لحاظ کنند.
  به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ايسنا، هانيه ناصري با بيان اينکه هويج به لحاظ طب سنتي داراي طبع گرم و تر است، گفت: خوردن هويج مقاومت بدن را در مقابل بيماري‌هاي عفوني بالا مي‌برد.
  وي با اشاره به تاثيرات هويج در چاقي و لاغري افراد، گفت: افرادي که مي خواهند لاغر شوند بايد همه روزه همراه غذا هويج خام مصرف کنند و براي چاق شدن نيز بايد آب هويج در وعده صبحانه صرف شود. ناصري به تاثير هويج در درمان بواسير هم اشاره کرد و افزود: همچنين هويج براي خارج کردن سنگ کيسه صفرا اثري معجزه آسا دارد.
  وي با اشاره به تاثيرات مثبت هويج بر تقويت قواي جنسي و تحريک کبد و روده‌ها، گفت: هويج اعمال روده‌ها را منظم مي‌کند و کمبود اليافِ غذاهاي گوشتي را جبران مي‌کند، بنابراين افرادي که مصرف گوشت بالايي دارند حتما بايد هويج مصرف کرده تا با مشکل يبوست مواجه نشوند.
  اين کارشناس ارشد گياهان دارويي خاطرنشان کرد: همچنين هويج بازکننده گرفتگي‎ها و انسداد کبد است. وي با بيان اينکه هويج بازکننده رگ‌ها نيز است، اظهار کرد: افرادي که فشار خون دارند نبايد مصرف هويج را فراموش کنند. ناصري يادآور شد: مصرف هويج همچنين باعث تقويت قوه بينايي و درخشندگي چشم‎ها مي‎شود.
  وي در ادامه با اشاره به تاثيرات مختلف هويج در استفاده همزمان با ساير خوراکي‌ها، گفت: اگر مقداري هويج و پياز را با هم بجوشانيد و به آن آب ليمو اضافه کنيد، داروي موثري براي درمان بيماري‌هاي عصبي،‌ امراض کليوي و همچنين جوان کننده پوست به دست مي‌آيد.
  وي افزود: همچنين براي تقويت و رشد بدن و درمان نرمي استخوان کودکان، مصرف هويج رنده شده به همراه ليموترش توصيه مي شود. اين کارشناس ارشد گياهان دارويي تصريح کرد: مصرف هويج همراه با شير و کمي عسل براي درمان ترشحات مجاري تنفسي مفيد است.
  ناصري به کاربرد دارويي استعمال خارجي هويج هم اشاره کرد و گفت: براي درمان سوختگي هويج رنده شده را داخل يک پارچه قرار داده و بصورت کمپرس در محل بگذاريد. از اين روش براي درمان سودا، کورک و اگزما نيز مي‎توان استفاده کرد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه