دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

از مصرف آنتي‌ بيوتيک‌ هاي اضافي خودداري کنيد

 آرزو
 ۱۲ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

  • از مصرف آنتي‌ بيوتيک‌ هاي اضافي خودداري کنيد

    خبرگزاري آريا – نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد که مصرف آنتي بيوتيک‌هاي اضافي مي‌تواند براي سلامتي خطرناک باشد.
    به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، نتايج مطالعه‌اي که به تازگي انجام گرفته حاکيست مصرف داروهاي آنتي بيوتيک اضافي توسط افراد ديگر به جز بيمار که اين داروها برايشان تجويز نشده مي‌تواند موارد ابتلا به عفونت‌هاي مقاوم به دارو را افزايش دهند.
    متخصص ارشد اين مطالعه از مرکز پزشکي کودکان «Cohen» در نيويورک گفته است: نتايج بدست آمده در اين مطالعه ملي حاکي از آن است که درصد قابل توجهي از والدين، داروهاي آنتي بيوتيک مازاد بر مصرف را در اختيار ديگر اعضاي خانواده يا آشنايان قرار مي‌دهند. اين کار نه تنها براي افرادي که بدون تجويز پزشک اقدام به مصرف آنتي بيوتيک مي‌کنند، خطرناک است بلکه باعث مي‌شود باکتري‌ها هرچه بيشتر به آنتي بيوتيک مقاوم شده و دارو اثربخشي لازم را در بيماران نداشته باشد.
    در اين مطالعه ۴۹۶ پدر و مادر در آمريکا به پرسشنامه اينترنتي پاسخ دادند که نشان داد نزديک به نيمي از آنان به نگه‌داري داروهاي آنتي بيوتيک مازاد بر نياز خود اقدام مي‌کنند. همچنين نزديک به ۷۳ درصد از آنان داروهاي مازاد بر نياز خود را در اختيار ديگر فرزندان خود يا کودکان و بزرگسالان مي‌گذارند. همچنين خود والدين نيز بدون تجويز پزشک اقدام به مصرف آنتي بيوتيک‌هاي مازاد در خانه مي‌کنند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه