دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

ارتباط کم کاري و پرکاري تيروئيد با سرطان

 آرزو
 ۱۳ آذر ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

  • ارتباط کم کاري و پرکاري تيروئيد با سرطان

    خبرگزاري آريا – رئيس پژوهشکده غدد درون‌ريز دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اينکه اکثر گره‌ها و سرطان‌هاي تيروئيدي همراه با کم کاري و پرکاري تيروئيد نيستند، گفت: در ۹۰ تا۹۵ درصد افراد که گره تيروئيد دارند، ضايعه خوش خيم است.
    به گزارش خبرگزاري آريا ، فريدون عزيزي در گفتگو با فارس در ارتباط با احتمال ابتلا به سرطان تيروئيد در بيماران مبتلا به کم کاري و پرکاري تيروئيد اظهارداشت: احتمال ابتلا به سرطان در مبتلايان به کم کاري تيروئيد بسيار کم است و در اکثر موارد بيشتر از افراد معمولي نيست.
    وي با بيان اينکه اکثر گره‌ها و سرطان‌هاي تيروئيدي همراه با کم کاري و پرکاري تيروييد نيستند و در بيشتر اين بيماران کار تيروييد طبيعي بوده و آزمايش‌هاي هورموني نيز در حدود طبيعي است، افزود: اين مشکلات معمولاً با بزرگ شدن يک قسمت تيروئيد به نام گره تيروئيد شروع مي‌شوند. تشخيص اينکه اين گره خوش خيم يا سرطاني است توسط فوق تخصص غدد درون ريز و يا متخصصين داخلي آموزش ديده انجام مي شود.
    رئيس پژوهشکده غدد درون‌ريز دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي خاطرنشان کرد: اين افتراق بسيار مهم است زيرا در ۹۰ تا۹۵ درصد افراد که گره تيروئيد دارند، ضايعه خوش خيم است و فقط ۵ تا ۱۰ درصد ممکن است گره سرطاني باشد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه