دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

ارتباط خواب زياد با بيماري قلبي

 آرزو
 ۱۴ آذر ۱۳۹۷
 4 views
 بدون دیدگاه

 • ارتباط خواب زياد با بيماري قلبي

  خبرگزاري آريا – پزشکان در مطالعه‌اي تازه دريافتند که خواب زياد مي‌تواند با بيماري‌ قلبي مرتبط باشد.
  به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، متخصصان در بررسي‌هاي اخير مشاهده کردند که احتمال مرگ و بيماري‌ هاي قلبي يا عروق خوني در مغز افرادي که بيش از هشت ساعت در روز مي‌خوابند در مقايسه با افرادي که بين شش تا هشت ساعت مي‌خوابند بيشتر است.
  در اين بررسي اطلاعات ۱۱۶ هزار فرد ۳۵ تا ۷۰ ساله در ۲۱ کشور جهان مورد ارزيابي قرار گرفت. پس از گذشت هشت سال از زمان آغاز اين بررسي، متخصصان مشاهده کردند ۴۳۸۱ نفر از اين افراد فوت کرده و ۴۳۶۵ نفر ديگر به بيماري‌هاي قلبي-عروقي مبتلا شده‌اند.
  محققان بر اساس اين بررسي‌ها دريافتند افرادي که در طول روز در مجموع هشت تا ۹ ساعت مي خوابند پنج درصد بيشتر در معرض ابتلا به بيماري‌ هاي قلبي – عروقي و مرگ و مير ناشي از آن هستند. همچنين اين خطر در بين افرادي که بين ۹ تا ۱۰ ساعت در روز مي‌خوابند به ۱۷ درصد افزايش پيدا مي‌کند.
  اين تيم تحقيقاتي بين المللي اظهار داشتند: خواب براي سلامت انسان ضروري است و افراد يک سوم از شبانه‌ روز را در خواب سپري مي‌کنند. همچنين خواب فاکتور مهمي در سبک زندگي به حساب مي‌آيد که مي‌تواند بر بيماري قلبي-عروقي و مرگ تاثير بگذارد.
  به گفته محققان افرادي که در بيشتر مواقع بيش از ۹ ساعت در طول روز مي‌خوابند لازم است با مراجعه به پزشک وضعيت کلي سلامت خود را بررسي کنند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه