دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

آشنايي با ۴ نشانه خال‌ هاي خطرناک

 آرزو
 ۲۲ شهریور ۱۳۹۷
 11 views
 بدون دیدگاه

 • آشنايي با 4 نشانه خال‌ هاي خطرناک

  خبرگزاري آريا – متخصص پوست و مو با اشاره به ۴ نشانه خال‌هاي خطرناک گفت: برداشتن خال براي پيگشيري از سرطان توصيه نمي‌شود.
  به گزارش خبرگزاري آريا ، مجتبي اميري در گفتگو با فارس در ارتباط با برداشتن خال اشاره اظهارداشت: خال توده خوش‌ خيمي است که از سلول‌هاي رنگدانه‌ساز و يا ساير سلول‌هاي پوستي منشأ مي‌گيرد انواع متعدد داشته و به ندرت احتمال بدخيمي دارد.
  وي افزود: مواردي از سرطان‌هاي پوستي ظاهري شبيه خال دارند بنابر اين افراد بايد بدانند که براي هر مشکلي به چه پزشکي مراجعه کنند، فرد متخصص پوست زماني که ضايعه را مي‌بيند ۹۵ درصد تشخيص قطعي مي‌دهد و اگر شکي داشته باشد نسبت به بيوبسي و نمونه‌برداري اقدام و سپس درمان را پيشنهاد مي‌کند.
  اين متخصص پوست و مو در مورد اينکه گفته مي‌شود اگر خال را برداريم سرطاني خواهد شد،‌گفت: اين مسئله شايعه‌اي بيش نيست و کاملاً کذب است و مواردي که اين چنين بوده در واقع سرطان محسوب شده که اشتباهاً‌ خال تشخيص داده شده است. همچنين برداشتن خال براي پيشگيري از سرطان توصيه نمي‌شود و تنها اين مسئله براي انجام زيبايي است.
  امير گفت: بهترين روش برداشتن خال روش‌هاي جراحي است که البته ممکن بوده جاي برش کوچک آن بر روي بدن باقي بماند که امروز از طريق ليزر اقداماتي جهت رفع اين مسئله انجام مي‌دهند.
  اين متخصص پوست و مو تأکيد کرد:‌در افراد ميانسال اگر خالي از قبل در بدن وجود نداشت و ناگهاني ايجاد و به تدريج بزرگ شد، حتماً‌ بايد به پزشک مراجعه شود. در ساير افراد نيز در صورتي که سال‌ها خالي روي بدن داشته و تغييري نکرده فقط کمي بزرگ شده باشد خوش‌خيم است.
  وي تصريح کرد: اگر ۴ اتفاق شامل غيرقرينگي، تغيير رنگ، افزايش قطر و ايجاد لبه‌هاي نامنظم در خال ايجاد شود نگران‌کننده بوده و بايد حتماً جهت بررسي به پزشک متخصص پوست مراجعه شود

برچسب ها

ارسال دیدگاه